Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česká lípa 29.3.2014

30. 3. 2014

Za devatero řekami a devatero horami byla jedna krásná střelnice. A na té střelnici se konal závod. A Mrazík se to dozvěděl a rozhodl se, že na ten závod pojede a vyhraje.

V pátek večer jsem odvezl Tomáška k babičce do Šenova, pak jsem se stavil u kulaté báby pro pivko do PETky a šel jsem za dědečkem na taktickou poradu na intr. V sobotu jsem na střelnici "vyfasoval" první stav, ze kterého se střílí strašně šikmo, ale profíkovi jako jsem já to nemůže vadit. Přesto jsem se raději pokusil znervóznit konkurenci a Rudu s Pavlem jsem přesvědčoval o tom, že jsem neuvěřitelně špičkově připravenej a že je s přehledem porazím.

Mířenou jsem začal se standartkama od SB a vůbec mi to nešlo. Přecejen bez tréninku mám zápěstí nějaký blátivý a vůbec jsem neudržel odskoky po výstřelu, takže jsem po patnácti ranách našel na terči tři sedmičky, čtyři osmičky a tři desítky. Krucinál, to je v pytli. Tak jsem vzal hnědý ELEY a hned to lítalo do desítek - jsou mnohem měkčí při výstřelu. Jenže jsem si vzal hoooodně starou krabičku nábojů a jedna střela byla nějaká špatná a vletěla naplocho do trojky. Takže mířená mi dala 265 bodů. Ano, ostuda.

Na figuru to už bylo lepší, držel jsem se v devítkách a se závistí jsem sledoval souboj Blašky a Hatla. Láďa začal 50, 49, 50 a pak to krapet posral, Jirka naopak 50 končil a já se snažil dát taky aspoň jednu "pajdu". Jenže jsem to neudržel a v jedný položce jsem nějak brzo uvolnil zápěstí a vykouzlil jsem krásnou šestku ve dvě hodiny.

V součtu mi to dalo 551 bodů, za což jsem sklidil posměch od Rudy i Pavla, neboť mě s jistotou porazili o šest bodů. Vyhrál Jirka Blaška (566b) před Petkovem (564b) před Láďou Hatlem (560b) - jak s úsměvem říkali - trenér těsně porazil svého žáka.

Zatleskali jsme vítězům a zmizeli k domovům. Ale až se tam vrátím, tak je všechny porazím. Budu od začátku střílet ELEYkama a nikomu nedám šanci.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PS

(Mrazík, 30. 3. 2014 11:01)

Jo, a klobása, ta byla vynikající!!!!