Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Sportovně střelecký klub Ústí nad Labem 0038

 

Náš klub má 123 členů, ale jen 15 střelců sportovní střelby dle mezinárodních pravidel ISSF.

Závodů se zúčastňujeme v podstatě každý víkend, objíždíme soutěže v našem kraji - Děčín, Česká Lípa, Louny, Ročov u Loun, Teplice, Bilina, Ústí nad Labem). I z finančních důvodů jezdíme pouze jednou za sezonu do Plzně a Liberce (Plzeň – mistrovství ČR, Liberec – Grand Prix,VC Kooperativy – to jsou jedny z nominačních závodů na mistrovství Evropy nebo světa).

Sezona se dělí na vzduchovou (zimní) a kulovou (léto).

Zimní sezona: naší pistolářskou hlavní a vlastně jedinou disciplínou je vzduchová pistole na 60 ran a děti, dorost 40 ran - VzPi 60/40. Na vzduchovou střelbu (pušky i pistole) se používají zbraně na stlačený vzduch nebo na CO2, střelivem jsou kalibrované diaboly s možnými průměry od 4,49 do 4,51mm a s váhou od 0,480 do 0,535g (např.: http://www.schulzdiabolo.cz/cz/diabolky/ ). Vzduchové pistole pro tuto disciplínu jsou například tyto sportovní: http://www.euroshooting.eu/index.php?vyrobce=&id=sportovni_pistole_issf/plynove_pistole&hledej=&akt_str=2 . Kartuše (zásobník vzduchu nebo CO2) se plní z tlakových lahví, kde jeden litr náplně stojí cca 10,- kč. Tato disciplína je olympijská.

Letní sezona: v létě se toho střílí víc: libovolná pistole 60 ran LP60 (libovolná zbraň, pažba i odpor spouště) - olympijská, jediná na 50 metrů. Sportovní pistole 30+30 (malorážka, "kilo" na spoušti, 30 ran na pevný terč a 30 ran na otočný terč) - olympijská je jen pro ženy a juniorky (a to je škoda, páč ta nám SAKRA jde!!!). Velkorážná sportovní pistole 30+30 - totéž jako SP, ale ve větší ráži střeliva. Pak je tu ještě Standartní pistole 3x20 (5ti rané série v různých časech, malorážka) a Rychlopalná pistole 2x30 (5ti rané série v různých časech, malorážka, olympijská). Vše na vzdálenost 25 metrů. Malorážné disciplíny se střílí sportovními zbraněmi o kalibru 5,6 mm http://www.euroshooting.eu/index.php?id=sportovni_pistole_issf/malorazne_pistole Střelivoje například tohle české http://www.sellier-bellot.cz/cesky/naboje-s-okrajovym-zapalem.php?product=16&view=all

Naše dosavadní úspěchy jsou titul mistra ČR, 3x druhé místo na MČR, 2x třetí místo na MČR. Ve družstvech 2x třetí místo na MČR a jednou třetí  místo na HOPES (olympijské naděje). To však bylo v našich dorosteneckých a juniorských letech, ale po pauze se ke střílení vracíme a výsledky se už hrnou :-) V místních závodech už máme první místo na velké ceně České Lípy, první místo na velké ceně Děčína …. Atd.

Jak je již uvedeno v úvodu, patříme pod sportovně střelecký klub 0038 Ústí nad Labem. Další aktivní členové se věnují disciplínám typu IPSC, EPP a podobným. tady je k nim odkaz: http://www.strelnice-marianka-usti-n-l.eu/vysledkove-listiny/

 A jestli chcete vědět víc, tak se nás musíte zeptat. Mejly najdete v kontaktech.

 

Tomáš Bláha, Honza Mrázek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář